Śledź nas na:

Napisz do nas: info@academya.com

Motywacja - Edukacja - Inspiracja

Umożliwiamy polskim naukowcom realizację ich pełnego potencjału

Klub Naukowca Academya

Co miesiąc dostarczamy naukowcom praktyczną wiedzę.
Pomagamy rozwinąć warsztat naukowy, inspirujemy do rozwoju osobistego.

dr hab. Jan Paczesny

adiunkt, kierownik zespołu Living Materials IChF PAN

Bezpłatny webinar

pt. „Prawo i etyka w badaniach naukowych –

pułapki i jak ich unikać”


7.10.2022, 13:00-14:00

 Poprzez kliknięcie na „Rezerwuję miejsce”
zgadzasz się na to, aby Twoje dane osobowe
były przetwarzane zgodnie z informacją
o przetwarzaniu danych osobowych
dostępną na tej stronie.

00 00 00 00

Abstrakt

Prelegent

Badania naukowe stają się coraz bardziej kompetytywne. Przy wolno rosnących funduszach coraz trudniej uzyskać finansowanie na realizację prac badawczych. Od naukowców wymaga się publikowania jak największej liczby artykułów w renomowanych czasopismach. Kultura „publikuj albo giń” („publish or perish”) jest nieodłącznie związana z zachętą do poszukiwania dróg na skróty, często nieetycznych, a nawet bezprawnych. Przyłapani na gorącym uczynku często zasłaniają się niewiedzą.

Celem webinarium jest wskazanie niektórych problemów etycznych i prawnych, na które mogą natknąć się naukowcy w swojej pracy.

Jan Paczesny ukończył maxima cum laude chemię na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu w 2009 roku. W 2012 roku uzyskał z wyróżnieniem tytuł doktora w dziedzinie chemii fizycznej w Instytucie Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk w Warszawie (Polska). Odbył krótkie staże w Lund University (Szwecja) oraz UC Berkeley (USA). W 2016 roku dołączył do grupy prof. Bartosza A. Grzybowskiego w Ulsan (Korea Południowa). W 2018 r. wrócił do Polski, a w 2020 r. założył grupę badawczą „Living Materials” w IChF PAN. Uzyskał habilitację w 2022 r. Jan Paczesny jest współautorem ponad czterdziestu recenzowanych prac badawczych, dwóch rozdziałów w książkach oraz jedenastu patentów. Jego zainteresowania naukowe naukowe obejmują materiały funkcjonalne na pograniczu biologii i nanotechnologią. 

Opinie uczestników

Webinaria organizowane przez Academya to wiedza w pigułce: doskonali mówcy, którzy są specjalistami w swojej dziedzinie
i różnorodność tematów. Skorzystają z nich nie tylko naukowcy. Jestem tłumaczką konferencyjną i dowiedziałam się wielu przydatnych rzeczy na szkoleniu dotyczącym emisji głosu.
Z niecierpliwością czekam na kolejne ciekawe spotkania
z ekspertami.
Sonia Darzycka
Tłumaczka
Webinaria Klubu Naukowca są znakomitym miejscem pozykania niezbędnych umiejętności miękkich, które z pewnością przekładają się na sukces naukowy.
Prowadzący webinaria są znakomicie dobierani i zawsze przedstawiają ciekawy punkt widzenia.
Sam w nich uczestniczę i polecam wszystkim!
Wojciech Węgrzyński
Profesor Instytutu Techniki Budowlanej

Skorzystaj z naszego doświadczenia

Od 2011 roku skutecznie wspieramy polskich naukowców, redakcje i instytucje w efektywnym publikowaniu, w wiodących, międzynarodowych czasopismach naukowych. Pomagamy osiągać światowy poziom badań i publikacji.