Śledź nas na:

Napisz do nas: info@academya.com

Motywacja - Edukacja - Inspiracja

Umożliwiamy polskim naukowcom realizację ich pełnego potencjału

Klub Naukowca Academya

Co miesiąc dostarczamy naukowcom praktyczną wiedzę.
Pomagamy rozwinąć warsztat naukowy, inspirujemy do rozwoju osobistego.

Paweł Rusinow

Założyciel i CEO, PINTECH

Bezpłatny webinar

pt. „Jasne i ciemne strony współpracy nauki i biznesu w Polsce”.


03.02.2023, 13:00-14:00

 Poprzez kliknięcie na „Rezerwuję miejsce”
zgadzasz się na to, aby Twoje dane osobowe
były przetwarzane zgodnie z informacją
o przetwarzaniu danych osobowych
dostępną na tej stronie.

00 00 00 00

Prelegent

Abstrakt

Założyciel Pintech. Od lat interesuje się nowymi technologiami oraz ich wpływem na biznes i społeczeństwo. Ukończył Ekonomię na specjalności gospodarka międzynarodowa (UEP), Stosunki międzynarodowe: Biznes i Gospodarka Światowa (UAM), Administrację Europejską (UAM) oraz inżynieryjne studia podyplomowe z niekonwencjonalnych metod wydobycia ropy i gazu (AGH). Spędził również sześć miesięcy w laboratorium biotechnologicznym, gdzie poznał nowoczesne metody badań DNA.
5 lat pracował w departamencie Strategii i Rozwoju Biznesu polskiego producenta sprzętu gospodarstwa domowego – Amica S.A. Odpowiadał za współtworzenie jednostki Business Intelligence oraz uczestniczył w kilku międzynarodowych procesach M&A.


Dodatkowo:
10 lat doświadczenia w zarządzaniu projektami inwestycyjnymi i badawczo-rozwojowymi, zarówno współfinansowanymi z funduszy unijnych jak i z funduszy prywatnych o łączymy budżecie przekraczającym 100mln zł
Współtwórca zgłoszenia patentowego nr 421292 dotyczącego wykorzystania czujnika spektrometrii bliskiej podczerwieni (NIR) w sortowni kruszyw.

Prywatnie lubi podróżować, bawić się z dziećmi, czytać Lema, Mareka Aureliusza, Wiśniewskiego – Snerga i literaturę popularnonaukową

Rośnie świadomość korzyści płynących ze ścisłej współpracy między światem nauki i biznesu. Często mówi się nawet, że musimy stawiać na rozwój generowany poprzez taką współpracę bo inaczej staniemy się zakładnikami „pułapki średniego wzrostu”. Jednak zdarza się, że światy przedsiębiorców i naukowców dzieli przepaść. Jednak czy wiemy skąd ona wynika? Czy mają tutaj znaczenie kwestie językowe? Czy potrzeba nam tłumaczy? Jak połączyć te dwa z pozoru odmienne światy oraz jaką rolę odgrywa w tym wszystkim zaufanie i biurokracja? A jaką rolę pełnią tutaj środki publiczne? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć podając kilka ciekawych przykładów z życia wziętych

Opinie uczestników

Webinaria organizowane przez Academya to wiedza w pigułce: doskonali mówcy, którzy są specjalistami w swojej dziedzinie
i różnorodność tematów. Skorzystają z nich nie tylko naukowcy. Jestem tłumaczką konferencyjną i dowiedziałam się wielu przydatnych rzeczy na szkoleniu dotyczącym emisji głosu.
Z niecierpliwością czekam na kolejne ciekawe spotkania
z ekspertami.
Sonia Darzycka
Tłumaczka
Webinaria Klubu Naukowca są znakomitym miejscem pozykania niezbędnych umiejętności miękkich, które z pewnością przekładają się na sukces naukowy.
Prowadzący webinaria są znakomicie dobierani i zawsze przedstawiają ciekawy punkt widzenia.
Sam w nich uczestniczę i polecam wszystkim!
Wojciech Węgrzyński
Profesor Instytutu Techniki Budowlanej

Skorzystaj z naszego doświadczenia

Od 2011 roku skutecznie wspieramy polskich naukowców, redakcje i instytucje w efektywnym publikowaniu, w wiodących, międzynarodowych czasopismach naukowych. Pomagamy osiągać światowy poziom badań i publikacji.